Кінострічка «Гіркі жнива» доступна на платформі VoD.pl !

Картка не доступна

Дата: 07.12 до 30.01


Film „Gorzkie żniwa” jest dostępny na platformie VoD.pl należącej do Onet.pl. Wypożyczenie filmu kosztuje 9,90 PLN.

Link do filmu: https://vod.pl/filmy/gorzkie-zniwa-online-caly-film/sdyfl66

„GORZKIE ŻNIWA” to nakręcony z rozmachem dramat kostiumowy o czasach stalinowskiej Rosji. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film przedstawia historię Hołodomoru, czyli wielkiego głodu na Ukrainie, wywołanego przez politykę gospodarczą ZSRR pod wodzą Józefa Stalina.

_____________

„Jeden z najważniejszych tegorocznych filmów, który po raz pierwszy ukazuje jedną z największych tragedii XX wieku, rzucając światło na obecne traumy Ukrainy.”
Counterpunch

Wydarzenia historyczne stanowią tło dla ponadczasowej opowieści o miłości, honorze i odwadze w czasie klęski, która w latach 30. XX w. kosztowała życie miliony mieszkańców Ukrainy. Głównym bohaterem filmu jest młody artysta Jurij (Max Irons), który za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, a przede wszystkim uratować przed głodem swoją ukochaną Natalkę (Samantha Barks, znana z roli Eponiny w musicalu „Nędznicy” Toma Hoopera). Nad filmem pracowali specjaliści z najwyższej półki, jak operator Douglas Milsome („Full Metal Jacket”, „Robin Hood: Książę złodziei”), kompozytor Benjamin Wallfisch („Blade Runner 2049”, „To”, „Dunkierka”) czy montażysta Stuard Baird („Zabójcza broń”, „Casino Royale”, „Skyfall”).

SYLWETKA REŻYSERA
George Mendeluk – przyszedł na świat 20 marca 1948 roku w bawarskim Augsburgu, w rodzinie o niemiecko-ukraińskich korzeniach. Od blisko 40 lat reżyseruje i pisze scenariusze głównie dla kanadyjskiej telewizji. Debiutował w 1979 roku thrillerem „Kamienny chłód śmierci”, rok później zrealizował „Porwanie prezydenta” z Williamem Shatnerem i Avą Gardner. Stawał za kamerą tak kultowych seriali, jak „Policjanci z Miami”, „Alfred Hitchock przedstawia”, „Herkules” z Kevinem Sorbo, „Nieśmiertelny”, „Legendy Kung Fu” czy „System”. Dramat kostiumowy o stalinowskiej Rosji „Gorzkie żniwa” nazwał „projektem swojego życia”.

___________________

Kontakt z firmą dystrybucyjną:
Agnieszka Zając, Aurora Films Sp. z o.o.
tel. 600 094 719, e-mail: agnieszka@aurorafilms.pl
ul. Pasaż Ursynowski 1/111
02-784 Warszawa

Категорії : Січень

Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*