«Гіркі жнива» у кінотеатрах Польщі!

Картка не доступна

Дата: 21.11 до 23.11


„GORZKIE ŻNIWA” to nakręcony z rozmachem dramat kostiumowy o czasach stalinowskiej Rosji. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film przedstawia historię Hołodomoru, czyli wielkiego głodu na Ukrainie, wywołanego przez politykę gospodarczą ZSRR pod wodzą Józefa Stalina. „Gorzkie żniwa” będą pokazywane w Polsce na pojedynczych seansach w wybranych miastach. Pokazy odbędą się:
Warszawa, Kino Elektronik, 21 listopada, godz. 19.00
Częstochowa, OKF Częstochowa, 30 listopada, godz. 18:30
Gdynia, GCF Gdynia 23 listopada, godz. 18:00

Kolejne pokazy odbywać się będą w Katowicach, Radomiu, Szczecinie i Toruniu.

„Jeden z najważniejszych tegorocznych filmów, który po raz pierwszy ukazuje jedną z największych tragedii XX wieku, rzucając światło na obecne traumy Ukrainy.”
Counterpunch

Wydarzenia historyczne stanowią tło dla ponadczasowej opowieści o miłości, honorze i odwadze w czasie klęski, która w latach 30. XX w. kosztowała życie miliony mieszkańców Ukrainy. Głównym bohaterem filmu jest młody artysta Jurij (Max Irons), który za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, a przede wszystkim uratować przed głodem swoją ukochaną Natalkę (Samantha Barks, znana z roli Eponiny w musicalu „Nędznicy” Toma Hoopera). Nad filmem pracowali specjaliści z najwyższej półki, jak operator Douglas Milsome („Full Metal Jacket”, „Robin Hood: Książę złodziei”), kompozytor Benjamin Wallfisch („Blade Runner 2049”, „To”, „Dunkierka”) czy montażysta Stuard Baird („Zabójcza broń”, „Casino Royale”, „Skyfall”).

SYLWETKA REŻYSERA
George Mendeluk – przyszedł na świat 20 marca 1948 roku w bawarskim Augsburgu, w rodzinie o niemiecko-ukraińskich korzeniach. Od blisko 40 lat reżyseruje i pisze scenariusze głównie dla kanadyjskiej telewizji. Debiutował w 1979 roku thrillerem „Kamienny chłód śmierci”, rok później zrealizował „Porwanie prezydenta” z Williamem Shatnerem i Avą Gardner. Stawał za kamerą tak kultowych seriali, jak „Policjanci z Miami”, „Alfred Hitchock przedstawia”, „Herkules” z Kevinem Sorbo, „Nieśmiertelny”, „Legendy Kung Fu” czy „System”. Dramat kostiumowy o stalinowskiej Rosji „Gorzkie żniwa” nazwał „projektem swojego życia”.

___________________

Kontakt z firmą dystrybucyjną:
Agnieszka Zając, Aurora Films Sp. z o.o.
tel. 600 094 719, e-mail: agnieszka@aurorafilms.pl
ul. Pasaż Ursynowski 1/111
02-784 Warszawa

2 відповідь на: «Гіркі жнива» у кінотеатрах Польщі!

 1. Kasia пише:

  A czy w Olsztynie jest jakaś szansa by wyświetlili ten film?

 2. hala пише:

  Kontakt z firmą dystrybucyjną:
  Agnieszka Zając, Aurora Films Sp. z o.o.
  tel. 600 094 719
  ul. Pasaż Ursynowski 1/111
  02-784 Warszawa

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *